Виготовлення та продаж виробів з поліпропілену

Контактний телефон

тел. +38 (099) 000-97-95

тел. +38 (096) 555-55-06

Замовити дзвінок
Что такое септик и зачем он нужен - Фото 1
Прайс на продукцию компании.pdf
|||
Що таке септик? Навіщо він потрібен?

Що таке септик? Навіщо він потрібен?

12.11.2019

Більшість власників заміських будинків, дач, а також окремо розташованих котеджів в межах міста стикаються з проблемою автономного облаштування інженерних мереж. Не виключення каналізація. Якщо немає можливості підключитися до централізованої мережі, то виникає потреба в проектуванні і будівництві автономної каналізаційної системи.

Найбільш популярним варіантом вирішення завдання є пристрій септика. Щоб зрозуміти, що таке септик, як він працює, потрібно зрозуміти, що він собою являє. У цій статті про те, навіщо потрібен септик, як він функціонує, які переваги представляє власникам приватних житлових будівництв.

Що таке септик?

Це виріб являє собою герметичну ємність з декількома відділеннями, з'єднаними між собою отвором. Також це може бути система резервуарів, які розташовані поруч один з одним і з'єднані трубопроводами. У конструкції прихований відповідь на питання: «Як працює септик?». Передбачається, що ємності збиратимуть і очищати стічні води. Як це відбувається?

 • — Вода з каналізаційної системи будинку потрапляє по трубопроводу в перший відсік або перший резервуар.

  — Важкі фракції, які бактерії не змогли розщепити, опускаються на дно.

  — Рідина в міру наповнення по трубі надходить в наступний відсік.

  — У ємність додаються біологічно активні бактерії, які переробляють органіку.

  — В результаті на виході виходить вода з 85-90% ступенем очищення.

  — Вона спрямовується на фільтраційне поле, де доочищается і йде в грунт.

Осад, який випадає на дно резервуара, періодично потрібно відкачувати за допомогою асенізаторської машини. Як показує практика, це потрібно робити один раз в 1,5-2 роки. Отже, навіщо потрібен септик? Він забезпечує якісне очищення стоків для їх подальшого відведення в грунт без небезпеки забруднення екосистеми.

Особливості експлуатації

 • — Септик має герметичну конструкцію, тому стічні маси не просочуються в грунт. 

  — Так як баки закриваються щільною кришкою, неприємні запахи не поширюються по території.

  — Ємність заривається в котлован, тому не впливає на естетичне сприйняття присадибної ділянки. Зверху можна розбити клумбу, посадити газон.

  — Додатково можна встановити фільтр і насос. Ці аксесуари зроблять роботу системи більш ефективною.

  — Спорудження не вимагає обслуговування після установки, воно зручне у використанні.

  — Санітарний стан ділянки залишається в первозданному стані незалежно від обсягів використовуваних ресурсів.

Переваги використання септиків

Щоб остаточно з'ясувати, навіщо потрібен септик, зупинимося на перевагах використання цього варіанту каналізації приватного будинку. Для порівняння розглянемо такі альтернативи, як вигрібна яма і промислова система очищення стічних вод. Чому саме септик вибирає більшість домовласників?

Порівняємо його з вигрібною ямою:

 • — Яма, виконана за принципом кам'яного мішка або колодязя, не відрізняється герметичністю. Частина стічних вод проникає в грунт, викликаючи її отруєння.

  — Яму доводиться відкачувати приблизно раз на місяць.

  — Постійно доводиться контролювати наповнення колодязя, тому виникає необхідність економії ресурсів.

  — Досить часто виникає неприємний запах на ділянці, особливо при значному заповненні такої системи, так як забезпечити її герметичне закривання не представляється можливим.

Порівняємо септик з промислової очисною системою:

 • — Вона займає багато місця на ділянці, так як резервуари відрізняються великою місткістю і розраховані на значні обсяги стічних мас.

  — За принципом функціонування вона схожа з тим, як працює септик. Але коштує набагато дорожче.

  — Встановлювати таку махину можуть тільки фахівці, що займаються прокладкою і обслуговуванням інженерних мереж. А септик можна змонтувати власними силами.

Навіть в перерахуванні порівняльних характеристик септик для приватного житлового будівництва значно виграє. Тепер зупинимося на інших позитивних моментах, про які обов'язково потрібно знати тим, хто цікавиться, що таке септик.

 • — За допомогою септика в поєднанні з полем фільтрації можна домогтися максимального очищення стоків.

  — Експлуатація конструкції можлива в будь-яких кліматичних умовах, в тому числі в умовах низьких температурах.

  — Проводити обслуговування системи не потрібно. Більш того, споруда має тривалий термін експлуатації.

  — Септик може бути незалежний від електромережі. Харчування буде потрібно насосу при його установці.

  — Завдяки якоріння конструкції до бетонної плити ризик її зміщення при русі грунтів мінімальний.

  — Резервуари представлені на вітчизняному ринку в горизонтальному і вертикальному виконанні, тому можна вибрати конструкцію, яка оптимально підійде під розміри попередньо підготовленого котловану.

Матеріали виготовлення септика

На ринку спеціалізованої продукції пропонуються септики із пластику, металу, склопластику. Найбільшою популярністю користуються пластикові ємності. Це пояснюється:

 • — безшовним методом виробництва, тому абсолютної герметичністю;

  — малою вагою, що дозволяє з легкістю здійснювати транспортування і монтаж;

  — пластик відмінно протистоїть агресивних середовищ, тоді як залізні системи швидко уражаються корозією;

  — полімерний матеріал коштує дешевше, ніж склопластик;

  — по міцності пластикові резервуари не поступаються металевим аналогам, так як мають додаткові ребра жорсткості і витримують тиск грунту, що йде з різних сторін;

  — так як відсутній ризик корозії і просочування стоків, пластикові септики можна використовувати при високому рівні грунтових вод, навіть якщо лінія знаходиться вище глибини залягання підстави вироби;

  — пластик сам по собі нетоксичний, тому ризику виділення в грунт отруйних речовин немає.

Як вибрати потрібний обсяг септика?

При виборі оптимальної конструкції слід враховувати два моменти:

1. Вибирати виріб потрібно з урахуванням норм водоспоживання. На дорослої людини вона дорівнює 200 літрам на добу. Обсяг конструкції має дорівнювати трикратного добового витраті ресурсів. Відповідно для однієї людини така норма дорівнює 600 літрам, а для сім'ї з 4 осіб вона становить 2400 літрів. Тобто ємність для будинку потрібно купувати з внутрішнім об'ємом резервуарів в 2,4 і більше кубів. Якщо в будинку часто бувають гості, важливо враховувати додаткове навантаження на каналізаційну систему.

Важливо: фахівці стверджують, що навіть при меншій витраті ресурсів не слід купувати виріб, чий обсяг менше 2,4 кубів. Якщо резервуари мають незначну місткість, процеси відстоювання неефективні. 

2. Часто продавці, які не спромагаються розібратися у всіх нюансах продукції, вказують в рекламних брошурах не робітник, а загальний обсяг септика. Кращим рішенням буде купувати виріб у виробника, так як можна отримати всю необхідну інформацію «з перших вуст», а також не доведеться переплачувати за послуги посередників.

Знаючи, як працює септик, як вибрати виріб, можна вибирати модель, яка зможе задовольнити потреби конкретного житлового будівництва.