Виготовлення та продаж виробів з поліпропілену

Контактний телефон

тел.+38 (099) 000-97-95
тел.+38 (096) 555-55-06

Замовити дзвінок
Практическое применение полимерных материалов - Фото 1
Прайс на продукцию компании.pdf
|||
Практичне застосування полімерних матеріалів

Практичне застосування полімерних матеріалів

27.09.2016

На сьогоднішній день, нові полімерні матеріали - це одні з найбільш часто запитуваних різними галузями промисловості матеріалів. Над отриманням полімерів працюють в тому числі і фахівці Інституту хімії високомолекулярних сполук (ІХВС) НАН України.

На сьогоднішній день, нові полімерні матеріали - це одні з найбільш часто запитуваних різними галузями промисловості матеріалів. Над отриманням полімерів працюють в тому числі і фахівці Інституту хімії високомолекулярних сполук (ІХВС) НАН України. Про найбільш цікаві, затребувані і перспективні досягнення співробітників цієї установи розповів в програмі «Наука: пошуки і знахідки» (телеканал УТР) виконуючий обов'язки директора інституту, доктор хімічних наук, професор Юрій Васильович Савельєв. Текст виступу опублікований прес-службою НАН України на офіційному сайті установи. До вашої уваги адаптований переклад статті.

Полімери мають безліч специфічних властивостей, завдяки яким практичне застосування полімерних матеріалів знаходить все більше нових областей. Серед таких властивостей - здатність до утворення міцних плівок (або волокон), а також здатність чинити опір деформуючим навантаженням і хімічно агресивних середовищ. Так, введення необхідних функціональних груп в структуру гетерополімера - дозволяє варіювати властивості таких матеріалів. Це демонструє, наприклад, досвід розробки поліуретанів. Власне кажучи, саме вивчення поліуретанів як поліфункціональних речовин і можливостей їх застосування для досягнення різних цілей (отримання покриттів, спінених систем, водних поліуретанових дисперсій, модифікація емалей для створення захисних покриттів) вже понад 50 років є, як зазначив професор Ю.В. Савельєв, базової темою ІХВС НАН України.

Ці сполуки є біосумісними, а отже, крім застосування в будівництві, транспортній інфраструктурі і автомобілебудуванні, вони можуть використовуватися в медицині. ІХВС НАН України має численні розробки полімерів, що пройшли доклінічні та клінічні випробування. Наукова новизна таких матеріалів підтверджена патентами. Зокрема, в медичну практику впроваджений новий кістковий імплантат для використання в щелепно-лицевої хірургії - конструкційні деталі для остеосинтезу, які можуть додатково містити протитуберкульозні і протипухлинні препарати.

Одним з вагомих здобутків інституту є біологічно активний поліуретановий клей, призначений для закриття дефектів тканин і кісток під час хірургічних операцій. Серед винаходів, які ще тільки повинні пройти доклінічні та клінічні випробування, але вже мають технологічні регламенти і готові до використання на практиці, - пенополіуретановий матеріал, який можна застосовувати як еластичну пов'язку і тимчасовий замінник шкіри. Це особливо важливо в медицині катастроф, в роботі рятувальних служб і у військовій медицині. Крім биосовместимости, цей матеріал має такі властивості, як бактерицидна активність (захист відкритої рани від попадання інфекційних збудників), автоадгезія (може бути зафіксований на рані без допоміжного клейового кріплення), а також передбачає можливість додаткового введення в нього різних з'єднань для місцевого знеболювання. Він (матеріал) також дозволяє вводити і деякі препарати з індивідуальної аптечки, якою в армії забезпечені всі військовослужбовці.

Спільно з фахівцями Інституту електрозварювання імені Є.О. Патона НАН України, Інституту урології АМН України та Київського національного університету імені Тараса Шевченка співробітники ІХВС НАН України розробили наноструктуровані поліуретанові матеріали, синтезовані з додаванням наночастинок золота і срібла. Винахід забезпечує людині комплексний захист і є не тільки бактерицидну, а й фунгіцидною (протигрибковим). Серед інших досягнень інституту - полімери, що захищають людину від специфічних деструктивних факторів (газів і рідин) на хімічних виробництвах і в умовах військових дій (наприклад, від хімічної атаки).

До досягнень установи належить спільна з Інститутом хірургії і трансплантології імені О.О. Шалімова АМН України розробка - полімерів, які руйнуються в умовах природного середовища. Йдеться, зокрема, про композиційних матеріалах для пластики живих тканин, які, надаючи цим тканинам жорстку фіксацію (наприклад, при пластиці грижі), одночасно мають здатність розсмоктуватися, не завдаючи ніякої шкоди організму.

Особливо важливим комплексним напрямком, за яким працюють співробітники інституту, є будівельна хімія. Серед розробок інституту в цій галузі особливе місце займають поліуретанові клеї (адгезиви). Вони зберігають свою еластичність в широкому температурному інтервалі (від -60 до + 20ºС), здатні чинити опір деформуючим і ударних навантажень і є водостійкими. Поліуретанові клеї можуть застосовуватися як з'єднувачі різних матеріалів (металу, дерева, каменю, пластмаси, лінолеуму), гідроізолятори і герметики.

Розроблена ще в 1980-х роках вченими ІХВС НАН України технологія геополімерозащіти була неодноразово застосована при будівництві ліній і станцій метрополітену в Києві, Харкові та Дніпропетровську.

Професор Ю.В. Савельєв висловив жаль з приводу того, що ринок будівельної хімії в Україні заповнений імпортною продукцією, - тоді як продукція вітчизняних виробництв має достатній потенціал, щоб цей імпорт замістити, адже базові моделі полімерів можуть бути адаптовані до потреб конкретних споживачів. З метою популяризації переваг української продукції і захисту інтересів українських виробників полімерних матеріалів за участю інституту 3 роки тому була створена асоціація «Укрспецбудхім», до складу якої входять розробники (в особі інституту), вищі навчальні заклади будівельно-архітектурного напрямку (зокрема кафедри будівельних матеріалів ), виробники (в основному малий бізнес), виконавці робіт, а також представники проектних організацій