Виготовлення та продаж виробів з поліпропілену

Контактний телефон

тел. +38 (099) 000-97-95

тел. +38 (096) 555-55-06

Замовити дзвінок
Как устроена автономная канализация - Фото 1
Прайс на продукцию компании.pdf
|||
Як влаштована автономна каналізація

Як влаштована автономна каналізація

11.11.2019

Чи не в кожному дачному селищі і навіть в приватному житловому будівництві в межах міста є можливість забезпечити доступ внутрішніх інженерних мереж до центральної каналізації. Тому багато домовласників приймають рішення будувати автономну каналізаційну систему. І насамперед у багатьох з них виникають питання: «Як влаштована автономна каналізація?», «Скільки коштуватиме будівництво інженерної системи?», «Які найбільш часті помилки допускають будівельники при влаштуванні каналізації приватного будинку?».

Пропонуємо розглянути використовувані схеми відведення стічних вод від приватних будинків і окремо розташованих одноповерхових комерційних будівель з помірною витратою ресурсів.

Принцип роботи автономної каналізації

Плануючи будівництво інженерних комунікацій, слід зрозуміти, які системи сьогодні використовуються, чим відрізняється принцип роботи автономної каналізації, як цей принцип реалізується в тому чи іншому рішенні.

Ліквідація стічних вод в приватних житлових будівництвах здійснюється за допомогою:

 • — простий накопичувальної ями;

  — септика;

  — повноцінної заводський системою очищення каналізаційних зливів.

Накопичувальна яма

Багато власників приватних будинків досі вибирають для відводу стічних вод вигрібну яму, яку нині вважає найбільш зручним і економічним варіантом автономної каналізації. Суть цього інженерного рішення в установці накопичувального резервуара, який з'єднується з системою каналізації будинку трубопроводом. У міру заповнення ями замовляється ассенізаторская машина для викачування відходів.

На жаль, більшість накопичувальних резервуарів є звичайними котловани, обкладені цеглою. Такі системи не можуть похвалитися герметичністю. В результаті зливні води просочуються в грунт, отруюючи її, по підземним мікроскопічним каналам проникають в джерела питної води.

Така система не тільки небезпечна для екосистеми, але і незаконна, тому цілком можна очікувати адміністративного стягнення з боку санітарних служб. Крім того, витрати на відкачування вигрібної ями більш ніж істотні, так як асенізаторів доведеться викликати не рідше одного разу на місяць, якщо в будинку проживає сім'я з 4 чоловік, а розмір ями дорівнює 3-4 кубів.

До мінусів даного рішення по влаштуванню автономної каналізації слід віднести:

 • — клопоти, з якими власники житла стикаються при обслуговуванні накопичувального каналізаційного резервуара;

  — необхідність постійного контролю рівня стічних вод у ямі;

  — жорстка економія води (з цим стикаються всі власники подібних систем).

Септик

Принцип роботи автономної каналізації - септика - схожий з особливостями накопичувальної ями:

 • — невеликі витрати;

  — можливість самостійного монтажу системи.

Але таке рішення набагато ефективніше. Як працює автономна каналізація-септик? Септик передбачає відстоювання зливних мас. Для цього встановлюють два або три резервуара, які з'єднуються між собою трубопроводом за принципом сполучених посудин. У міру заповнення однієї ємності рідина з неї перенаправляється в іншу. А осад залишається на дні. В процесі функціонування септика беруть участь біоактивні бактерії, переробні органічні речовини. На виході з останнього в ланцюжку резервуара виходить вода з 85% очищення. Для подальшого скидання рідини в грунт використовуються спеціальні фільтраційні поля.

Великою популярністю сьогодні користуються пластикові септики.

 • — Вони легкі, тому легко транспортуються і монтуються.

  — Повністю герметичні конструкції не допускають проникнення неочищених зливних вод в грунт.

  — Вироби не вимагають спеціального обслуговування.

  — За рахунок щільної кришки по ділянці не поширюються неприємні запахи.

  — Осад, що не розчинився, видаляється приблизно раз в два роки (при використанні біоактивних бактерій) за допомогою асенізаторської машини.

Важливо: окремо облаштовується поле фільтрації, яка здійснює доочистку рідини. Це піщано-щебенева подушка, що забезпечує механічне очищення вод з наступним їх проходженням в грунт. Фільтраційні поля організовуються на відстанях більше 10 метрів від колодязів, річок, озер. Чи не рекомендована установка септика з системою грунтової доочищення на ділянках із глинистим типом ґрунту.

Септики з пластика показують відмінні результати, тому що витрати на їх пристрій невеликі, не потрібно додаткових вкладень на підтримку працездатності, клопоту при експлуатації не виникає. Вони непомітні на ділянці, так як над рівнем грунту залишається тільки горловина люка. Інша частина конструкції захована під землею, може бути оформлена у вигляді клумби.

Промислові системи очищення каналізаційних зливів

Для тих, хто зрозумів, як працює автономна каналізація-септик, розібратися в принципах функціонування цих моделей буде нескладно. По суті, це той же септик, але з резервуарами великого внутрішнього обсягу. Також система обов'язково має в ланцюзі фільтри, які виконують очистку стічних потоків до 98%, і насоси, що перекачують рідини з однієї ємності в іншу.

Промислові автономні каналізації, як правило, розраховані на переробку великих обсягів стічних вод. Їх використання не виправдане для одноквартирного приватного будинку, так як результат на виході максимально наближений до результату роботи дешевшого септика, а витрати на покупку складної системи в рази більше.

Перевага промислових каналізацій в їх високої продуктивності. Вони легко забезпечують потреби невеликого підприємства, що розташувався в окремій будівлі. Цей варіант підходить для обслуговування таунхаусів, котеджів на декілька сімей.

Як за принципом роботи автономної каналізації вибрати оптимальний варіант?

Знаючи, як влаштована автономна каналізація, вибрати систему, яка буде повністю відповідати потребам конкретного об'єкта, нескладно. Враховуються такі параметри:

 • — Прогнозований середньодобовий обсяг стічних вод.

  — Можливості установки. Резервуари монтуються під землю, тому важливо враховувати наявність вільної території, яка може бути використана з цією метою. Наприклад, при обмежених земельних просторах здійснити монтаж промислової системи з великим об'ємом резервуарів буде непросто.

  — Можливості установки. Резервуари монтуються під землю, тому важливо враховувати наявність вільної території, яка може бути використана з цією метою. Наприклад, при обмежених земельних просторах здійснити монтаж промислової системи з великим об'ємом резервуарів буде непросто.

  — Особливості ландшафту: характеристики грунту, глибина пролягання грунтових вод. Цей фактор обов'язково враховується, якщо мова йде про вигрібній ямі. У випадках з автономним септиком або промислової каналізацією він не так важливий. Адже конструкції їх повністю герметичні. А самі установки при монтажі кріпляться до бетонної плити - основи.

Примітно, що вигрібну яму або септик можна встановити самостійно. А для монтажу промислової системи очищення обов'язково потрібно залучати фахівців, які спеціалізуються на прокладці та обслуговуванні інженерних комунікаціях.