Виготовлення та продаж виробів з поліпропілену

Контактний телефон

тел. +38 (099) 000-97-95

тел. +38 (096) 555-55-06

Замовити дзвінок
Типы воздуховодов - Фото 1
Прайс на продукцию компании.pdf
|||
Типи повітропроводів

Типи повітропроводів

12.04.2019

Сучасний ринок пропонує різні типи повітропроводів, що пояснюється різноманітністю вентиляційних систем, різними умовами експлуатації. Поліпропіленові повітряні канали - популярний різновид виробів, яка відрізняється високими експлуатаційними характеристиками. Компанія «Конард» пропонує сучасні конструкції з високоякісних полімерних матеріалів.

Сучасний ринок пропонує різні типи повітропроводів, що пояснюється різноманітністю вентиляційних систем, різними умовами експлуатації. Поліпропіленові повітряні канали - популярний різновид виробів, яка відрізняється високими експлуатаційними характеристиками. Компанія «Конард» пропонує сучасні конструкції з високоякісних полімерних матеріалів. Ми доставимо вироби в будь-який регіон України. Заявку можна оформити по телефону.

Сфера застосування повітропроводів

Повітроводи - спеціальні канали-шахти, які є частиною системи вентиляції будівлі. Вони служать для направлення і відведення повітряних потоків під певним тиском і з заданою інтенсивністю потоку. Повітряні канали в великих будівлях часто являють собою складну розгалужену мережу з величезним числом відгалужень, рукавів. Правильний вибір і подальший монтаж виробів дозволяє забезпечити ефективну роботу вентиляції.

Вибираючи повітряний канал для конкретної вентиляційної системи, враховують дані проекту, який розробляється для кожного об'єкта. При проектуванні до уваги беруться різні параметри, тому на різних ділянках магістралі вентиляційне обладнання може відрізнятися. Але воно об'єднується в єдине ціле. З'єднання виконуються з урахуванням діаметрів каналів так, щоб пропускна здатність шахт не була порушена.

Щоб зручніше було класифікувати вироби, фахівці ділять їх по ряду характеристик. До них відносяться:

 • Форма перетину.

  Діаметр.

  Конструкція.

  Матеріал виготовлення.

  Показник жорсткості.

  Тип і спосіб з'єднання.

Коли необхідно вибрати модель для конкретних умов експлуатації, враховуються всі ці параметри.

Вибір деталей вентиляції

Як вибрати модель повітряної шахти? Розглянемо найбільш використовувані типи повітропроводів по їх характеристикам.

Форма перетину

Найбільш часто інженери-проектувальники використовують в своїх проектах конструкції з круглим і прямокутним перерізами. Якщо використання перших і других неможливо через технічні обмежень, можуть бути притягнуті вироби плоскоовального перетину. Їх виготовляють з круглих моделей за допомогою зміни форми на спеціальному обладнанні.

Популярність круглих моделей пояснюється меншими витратами, простотою технологічних виробничих процесів. Металу або пластику на прямокутне вентиляційне обладнання потрібно на третину більше, ніж на аналогічні за технічними характеристиками круглі вироби.

Крім більш вигідної ціни плюсами круглих повітряних каналів можна назвати:

 • герметичність;

  низькі шумові показники;

  зручність монтажу;

  малу вагу.

За круглому каналі повітря проходить з високою швидкістю за рахунок прекрасних аеродинамічних показників.

А плюсами прямокутних виробів є легкість установки. Прямокутні конструкції компактні, їх легко можна підлаштувати під специфіку планування вентиляційної магістралі.

Практика показує, що прямокутні вироби частіше вибирають для вентиляції на промислових об'єктах. А повітряні канали з круглим перетином замовляють для приміщень загальногромадянського і житлового призначення.

Типи повітропроводів по конструкції

Усі пропоновані ринком повітряні канали бувають:

 • Прямошовнимі - їх відрізняють шов, розташований на згині. Така особливість надає повітряному каналу високу жорсткість.

  Спірально-навивні вироби мають стик, що отримується за рахунок укладання матеріалу внахлест. З'єднання виходить герметичним і міцним.

  Спірально-зварні системи виробляються зі стрічок. Стики зварюються внахлест. З'єднання дуже якісні, витримують великі навантаження.

Типи повітропроводів за матеріалами виготовлення

Для виготовлення повітряних каналів використовують залізо, сталь, металопластикове сировину, полімери. Вибір вироби для певного випадку залежить від майбутніх умов використання, характеристик та специфіки вентиляції.

Оцинкованого заліза - матеріал для виготовлення конструкцій, які будуть встановлені для руху повітряних потоків при t до +80 градусів і без хімічної агресивності навколишнього середовища. За рахунок оцинковки залізо захищене від корозійних процесів. Підвищується експлуатаційний ресурс конструкцій. Також внутрішні поверхні зберігають гладкість, тому знижується тертя і зникають перешкоди для вільного проходження мас повітря по шахті.

Вироби з нержавійки ефективно працюють при температурі +500 градусів. Їх встановлюють у виробничих і промислових цехах з агресивним навколишнім середовищем.

Металопластикові типи повітропроводів виробляються багатошаровим методом. Для зовнішнього і внутрішнього шарів використовують гофрований алюміній, а посеред них є прокладка зі спіненого полімерного матеріалу. Вага конструкцій невеликий, а характеристики міцності - дуже високі. Виріб не вимагає теплозахисту, відрізняється привабливим зовнішнім виглядом, тому може проходити не в шахті, а, наприклад, під стелею. А ще такі конструкції досить еластичні. Але коштують такі моделі досить дорого.

Пластикові повітроводи з'явилися відносно недавно. Вони впевнено витісняють з ринку аналоги з інших матеріалів, оскільки володіють більш привабливою ціною при високих експлуатаційних показниках.

 • Вироби з високоміцного пластика легко витримують вплив агресивних середовищ, тому встановлюються на об'єктах хіміко-фармацевтичної, харчової промисловості, в НДІ, гальванічних цехах.

  Полімерні вироби протистоять волозі, кислотним і лужним парам, температурних коливань.

  Конструкції відрізняються малою вагою, що полегшує монтаж.

  Поліровані пластикові поверхні забезпечують умови для необхідного тиску повітряного потоку.

  Легкість зварювання та інших способів об'єднання фрагментів в єдине ціле.

З пластика також виготовляються коліна, трійники, відводи, тому фахівцям легко направляти магістраль під будь-яким кутом.

Жорсткість

Найпопулярнішими є жорсткі типи повітропроводів. Вони експлуатуються в магістралях, де важлива висока міцність каналів, відмінні аеродинамічні і звукоізоляційні показники. Їх виробляють круглої або прямокутної форми перетину. В якості сировини для виготовлення можуть використовуватися метал, пластик. Для ізоляції задіють традиційні теплозахисні матеріали. Металеві шахти роблять на профілезгинальному обладнанні, а пластикові конструкції виходять після проходження сировини через екструдерне верстат. Жорсткі повітроводи складніше монтуються і мають значну вагу, тому проектувальники враховують загальна вага повітряних каналів і технічні умови об'єкта. При необхідності виконується зміцнення ходів і конструкції.

М'які типи повітропроводів є гофровані канали. Вони легше жорстких аналогів, легко транспортуються, монтуються. Але рельєфна внутрішня поверхня знижує швидкість проходження повітряних потоків, негативно позначається на звукоізоляції. Конструкції мають менші показники міцності.

Напівтверді моделі є середньою ланкою між міцними і м'якими моделями. Їх виробляють з металевих стрічок, які згортаються в трубу. Мінусом таких виробів експерти називають невисоку швидкість руху потоків повітря, недостатню міцність в порівнянні з жорсткими моделями.

Повітроводи: типи фітингів

Нескладні фрагменти магістралі з'єднують з використанням фланців, які попередньо закріплюються на деталях заклепками. Щоб забезпечити герметичність з'єднання застосовують гумові прокладки. Також можливо безфланцеві з'єднання. Воно виконується з використанням бандажа із сталевого листа.

Елементами з'єднання непрямих відрізків або фрагментів різного діаметру є:

 • Фітинги, які об'єднують в магістралі вироби різного діаметру.

  Трійники служать для розгалуження каналу, для об'єднання декількох шахт в одну.

  Перехідники з'єднують фрагменти різної форми.

  Коліна виконують роль поворотів в системі.

Пластикові повітряні канали від компанії «Конард»

Ми спеціалізуємося на виробництві пластикових повітроводів і пропонуємо комплексну послугу, яка передбачає:

 • проектування повітропроводів із пластику;

  виготовлення виробів;

  підбір фітингів для монтажу ефективної конструкції;

  доставку комплекту обладнання на місце установки;

  монтаж;

  запуск вентиляційної системи в експлуатацію.

Замовлення повітропроводів у виробника дозволяє отримати саме ту вентиляційну систему, яка буде найбільш ефективною в конкретному випадку. А послуга «під ключ» забезпечує виконання всіх етапів по створенню магістралі (від проектування до установки) силами однієї компанії. Це надійніше і дешевше, ніж замовляти різні види робіт у різних компаній.

Компанія «Конард» супроводжує всю продукцію і всі види робіт тривалою гарантією. Наші повітроводи - це функціональні вироби з полівінілхлориду, які відрізняються наступними характеристиками:

 • легкість, міцність, надійність;

  зручність монтажу - при правильному підборі деталей і з'єднувачів магістраль збирається швидко як конструктор;

  екологічна безпека - ми використовуємо нетоксичний пластик, що підтверджено сертифікатами;

  стійкість до агресивних середовищ;

  конкурентна ціна;

  великий вибір типів повітроводів, варіантів розмірів;

  висока звукоізоляція.

Менеджер компанії «Конард» готовий надати консультацію по створенню ефективної вентиляційної магістралі для конкретного об'єкта. Ціна системи визначається після проведення всіх розрахунків для кожного об'єкта в індивідуальному порядку. Вона залежить від тривалості мережі, її конструктивної складності, умов монтажу. Ви можете замовити візит інженера в будь-яке місто України для проведення замірів безпосередньо на об'єкті. Подробиці можна дізнатися за контактним телефоном.